• زبان فارسی سایت راشکیان

ازن چیست

ازن چیست

ازن پاک فناوری سبز علم ازن
هنگامی که ااکثرمردم در باره ازن فکر می کنند، یک لایه نازک از گازاست که بالاتر از فضای اطراف زمین است و ما را از اشعه ماورای بنفش خورشید محافظت می کند. اما این گاز آبی، که بعضی اوقات آن را "بوی تازه" توصیف می کنند و پس از رعد و برق، کاربردهای مختلفی در رمین به کار میرود ایجاد
ازن گاز است. و آن فقط از یک چیز که اکسیژن است ساخته شده. 

 

"ازن می تواند به عنوان یک مولکول منظم O2 با یک اتم بسیار عصبی، فعال، واکنشی، تحریک پذیر، پر انرژی، و پر جنب و جوش O1 به عنوان یک ضربه جانبی تجسم شود. این اتم یک اتمی O1 دوست ندارد به تنهایی و در نزدیکی سطح زمین با شد، ولی تمایل دارد که با پایه ثبات O2 باقی بماند.این فعال و واکنش پذیر است، انرژی که نیاز به هدایت در برخی از مسیرهای مفید دارد، با تقریبا هر چیزی در تماس تلفیقی یا حداقل تلاش خواهد کرد.این O1 فعال تا زمانی که می تواند از O2 شکسته شود و یک مولکول پایدار با چیزی دیگر ایجاد کند، تقریبا هر مولکولی دیگری که در دسترس است. اگر هیچ مولکولی دیگری در دسترس نباشد، در نهایت با یک اتم دیگر O1 در همان  وضعیت متحد خواهد شد و به عنوان  O2 بر اساس مقاله ای از شرکت EPA(اثر ازن در اب اشامیدنی) بازسازی می شود. 

 

چگونه ازن کار می کند؟
ازن گاز است. و از یک چیز فقط اکسیژن ساخته شده است. ازن ضد عفونی کننده و اکسید کننده بسیار قوی است. هر گونه پاتوژن یا آلودگی که می تواند از طریق فرآیند اکسیداسیون، ضدعفونی، تغییر یا حذف شود، تحت تأثیر ازن قرار خواهد گرفت. این قوی ترین مولکول های موجود برای ضد عفونی در درمان آب است و دوم تنها برای فلوئور عنصر در قدرت اکسیداسیون است. در مقایسه با کلر، شایعترین ماده ضد عفونی کننده آب، ازن بیش از 50٪ اکسید کننده قوی تر است و بیش از 3000 برابر سریعتر عمل می کند. هر دو کلر و فلوئور مواد شیمیایی بسیار سمی هستند.

 

برای بیش از یک قرن، ازن برای تمیز کردن آب آشامیدنی در اروپا استفاده شده است. در اینجا در ایالات متحده، ازن برای تصفیه آب بطری و برای تخریب برج های خنک کننده استفاده می شود. شهر لس آنجلس در حال حاضر از ازن برای تامین آب خود استفاده می کند. اما ازن به آب آشامیدنی محدود نمی شود.

 

در 23 ژوئن 2001، اداره غذا و داروی ایالات متحده آمریکا رسما اعطا شده است GRAS (به طور کلی به عنوان ایمن شناخته شده) وضعیت به ازن برای استفاده در برنامه های تماس با مواد غذایی است. با تایید کامل FDA، پردازنده های مواد غذایی بلافاصله شروع به استفاده از این فناوری جدید هیجان انگیز برای استفاده در گیاهان خود کردند.

 

امروزه تکنولوژی ازن در پردازش گوشت، مرغ، غذاهای دریایی و محصولات تازه مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا به عنوان راه امن برای مقابله با مدیریت ایمنی مواد غذایی شناخته شده است. پردازنده های شناخته شده غذا، مزیت شماره 1 استفاده از ازن را شناسایی کرده اند؛ این امر عمر مفید محصول خود را افزایش می دهد؛ در جهان رقابتی امروزه صنایع غذایی بین المللی بسیار مهم است.

 

تاریخ ازن
• 1840 - کشف شده توسط Schnebein 
• 1893 - به عنوان یک ضد عفونی کننده در آب آشامیدنی استفاده می شود 
• 1909 - به عنوان نگهدارنده مواد غذایی برای ذخیره سازی گوشت منجمد استفاده می شود 
• 1939 - برای جلوگیری از رشد مخمر و آمپول یافت شد قالب در طول ذخیره سازی میوه ها 
• 1982 - اعلامیه FDA GRAS برای استفاده از ازن در آب بطری 
• 1995 - FDA GRAS برای استفاده از ازن در آب بطری تازه بدون تغییر است 
• 1997 - پانل کارشناس صنعت اعلام می کند ازن GRAS و مطابق با الزامات FDA. رگولاتورها گزینه ای برای کنترل کنترل ازن را دارند. 
• 1999 - USDA یک پروتکل استفاده از ازن را برای گوشت رد می کند، به نقل از 1982 اعلامیه GRAS برای آب است که در آن FDA اعلام کرد: "هر گونه استفاده دیگر باید توسط یک مکمل افزودنی غذایی تنظیم شود. 
• 2000 - Petition for Additive Food، که  ان نیز در مورد استفاده از آب و هوا ازن در حال آماده سازی است. FDA برآورد کننده تأیید ظرف شش ماه پس از ارسال پرونده خواهد بود 172/5000 Petition for Additive Food، که در مورد استفاده از آب و هوا ازن، در حال آماده سازی است. FDA برآورد کننده تأیید ظرف شش ماه پس از ارسال پرونده خواهد بود

راشکیان را در شبکه های زیر دنبال کنید: