ازن تراپی در دیابت

افراد دیابتی معمولا دارای مشکلات گردش خون به شکلی قابل توجه هستند. بیماران اغلب در ارتباط با هضم چربی و ضخیم شدن ضخامت شریان هایشان مشکلاتی دارند

تاثیر اوزون تراپی در دیابت به چه صورت است و چگونه اوزون توانسته است تا دیابت را تحت کنترل خودش درآورد؟ دیابت معمولا منجر به ایجاد مشکلاتی مانند از دست دادن بینایی، بیماری قلبی، اختلال عصبی و اندام های کانگرون می شود. افراد دیابتی معمولا دارای مشکلات گردش خون به شکلی قابل توجه هستند. بیماران اغلب در ارتباط با هضم چربی و ضخیم شدن ضخامت شریان هایشان مشکلاتی دارند.

در واقع کم شدن خون رسانی به بافت ها  باعث کاهش اکسیژن رسانی به بافت ها می گردد . بافت ها از اکسیژن تخلیه می گردند که همین امر توضیح مربوط به چرایی مشکلات دیابتی در زمینه گانگرون است و این که چرا در برابر عفونت مقاوم کاهش می یابد.

ازن چیست و چه نقشی در درمان دارد:

اوزون ترکیب اکسیژن با یک اتم اضافی است این اتم اضافه قدرت اکسیژن را افزایش می دهد در واقع یک اکسیژن
قدرتمند در اختیار سیستم درمانی قرار می گیرد که با این اتم اضافه کارایی زیادی رابوجود می آورد.اوزون فرم مولکولی
از اکسیژن است که در آن سه اتم اکسیژن به هم متصلند. این حالت از اکسیژن ناپایدار بوده و بوی خاصی دارد
اتم اضافی در این ساختار آنرا به قوی ترین اکسید کننده و ضد عفونی کننده تبدیل کرده است. اوزون با متصل شدن به
پروتئین های ضروری برای تنفس یاخته به عنوان یک میکروب کش عمل می نماید.

اوزون درمانی مانند هر روش درمانی دیگری باید براساس معاینه بیمار انجام شود .اوزن تراپی روش درمانی تقریبا جدید است و در ایران نیز برای بیماران استفاده می شود. هزینه و قیمت ازن تراپی به تعداد جلسات درمانی مورد نیاز بیمار بستگی دارد.اوزون درمانی در بعضی بیماران مفید است ولی در بعضی بیماران موثر نیست.

اثرات :
مطالعات اخیر عوارض مهمی را از اوزون گزارش نکرده اند اوزون یک روش نسبتا راحت و غیر تهاجمی است و تاثیرآن در قسمتهای مختلف بدن در حال بررسی است و برای قطعیت در اثرات آن تحقیقات ادامه دارد و نیاز به آنالیز مقالات جدید دارد.

پس از تزریق اوزون شما می توانید بعد از درمان انتظار کاهش درد بلافاصله بعد از انجام تزریق را داشته باشید همچنین با استفاده از این درمان غضروف ها و بافت های شما بازسازی میشوند این درمان می تواند روی زانو تاثیر بیشتری داشته باشد این درمان باعث بهبودی آسیب دیدگی های مزمن ، بازسازی مفاصل ، بهبودی مفصل ناشی از آسیب دیدگی های ورزشی و بهبودی کلی از درد مفاصل ، ماهیچه ها و عصب ها شود.

اوزون درمانی می تواند در مفاصل، زیرپوست و داخل تاندون ها و ماهیچه ها تزریق شود پاسخگویی افراد به این درمان متفاوت است اما درشرایط خاص افراد به ۳ تا ۵جلسه برای درمان نیازدارند اکثر افراد بعد از انجام این روش با کاهش درد مواجه میشوند